- Blood on the Clocktower – Събитие в социалните игри - март 27, 2023
- Страната на чудесата – Българският Dixit? - декември 14, 2022
- Tabannusi: Builders of Ur – За феновете на екселски таблици - януари 24, 2022
Тази година присъствах на първото международно изложение на игри у нас, ако мога така да го нарека. Имаше представители на различни чуждестранни настолни компании, като една от тях бяха добре познатите ни гърци – Drawlab. Те представяха две игри, които не са особено нови, но забелязвам, че напоследък силно бутат. За едната вече сме писали и можете да прочетете ревюто ни, като кликнете на бутона отдолу.
Другата беше въпросната Mystic Scrolls, за която имах удоволствието да пробвам още на фестивала тук в София, и която играх още няколко пъти след това.
Mystic Scrolls е бърза, хаотична и тотално безумна, в най-добрия смисъл. Това е игра, в която се мятат зарове в реално време и свършва за около 20 минути.
Тук играчите са магьосници, които имат собствени уникални магии и които по време на играта ще се сдобиват с още. Целта ви е да хвърлите правилните зарове, за да получите маната, от която имате нужда за съответните магии. След като свърши рунда се вижда кой каква магия е успял да хвърли и се смятат поражения.
Тук целта ви е да унищожите противниците си, като не само, че в играта има елиминация, но крайният ви фокус е да останете последен жив. Не се притеснявайте, играта е кратка. Тук няма особено значение дали играете двама, трима или четирима. Понеже всички хвърлят зарове едновременно, разликата във времетраенето между различната бройка играчи е минимална.
Ако играете само двама е чисто – просто биете противника. Ако играете с повече от двама – биете играча във ваше ляво.
Как става биенето? Не може да бъде по-елементарно. Всяка магия изисква определени зарове. Когато хвърляте зарове, можете да мятате както си искате и да си отделяте колкото си искате зарове. Започвате с пет зара и щом успеете да заключите зарове върху карта с магия, вие мигновено си допълвате до пет от куп в средата на масата. Ако в този куп не са останали достатъчно зарове, за да си допълните, казвате стоп и който докъдето е стигнал. Другият вариант да свършите рунда е ако някой направи специална магия, която стои в средата на масата.
Обикновено тя се прави с много зарове, което не я прави твърде привлекателна, но! Но. Ако успеете да направите тази магия, вие я вземате при себе си и следващият рунд тя ще бъде доста по евтина за вас. Играта пристига с огромно тесте такива магии, а вероятно вие ще използвате максимум 4-5 от тях.
Илюстрациите по картите са зашеметително добри и изпъкващи, а самите карти са голям формат и носят някак си луксозно усещане.
Заключение
Mystic Scrolls е бясна. Тя е хаотична. Тя е тотално изперкала. Mystic Scrolls е жива игра, носеща парти усещане. Това е хахо филър, който не носи някакво дълбоко преживяване и не прекалява с гостоприемството си. Тя не се приема на сериозно и ако знаете какво да очаквате това би била играта за вас.
Понякога не ни се мисли много, не ни се смятат стратегии и точки. Понякога искаме просто да се нашамарим. Това си е игра на чист късмет и няма лошо в този случай. Mystic Scrolls е безумие, което няма да вадите твърде често, но си струва да да стои на рафта ви.
ПЛЮСОВЕ:
- Страхотни илюстрации
- Светкавичен геймплей
- Безумно парти усещане
- Огромно разнообразие от магии
МИНУСИ:
- На практика, всичко зависи от заровете и нямате никакви решения
Ако се кефите как звучи, поръчайте от сайта нашите партньори Pikko Games